Dárek k narozeninám či na Vánoce?

- psí a koňské spřežení to zajistí!

Váš nejoblíbenější balíček - jízda se psím spřežením pro 1 osobu po celý rok 

nyní s 20% slevou za 2000,-Kč (dříve 2500,-Kč) 

- na každou lokalitu jsme vyhradili 10 poukazů, platí od 13.12. do vyprodání nebo do 24.12.

 

 

 

Jak vypadá dárkové balení

 

Volné termíny pro jízdu

se psím spřežením

 

Volné termíny pro jízdu s koňským spřežením zjistíte na telefonický dotaz.

 

U zakoupeného zážitku nelze měnit zakoupenou lokalitu spřežení 

- tedy dodavatele u kterého je poukaz zakoupen 

(Šumpersko za Jesenicko či za koňské spřežení a naopak)

Poukazy zakoupené loni a nyní prodlužované s ID E... a F.... jsou poukazy kterými se prokazujete u spřežení Báry Vlčkové. 
Nelze je uplatňovat u Dana Navrátila ani měnit za variantu s koňmǐ u pana Reimera. Děkujeme za pochopení.
 

Novinky

Podzimní jízdy se psím spřežením

20.09.2016 00:38
Počasí se umoudřilo a ochladilo se na příjemných 14-16°C. Začínáme trénovat s károu na zimu a Vy můžete být při tom.  Přijte si užít podzimní...

Sněhové zpravodajství a volné termíny

16.03.2016 13:17
Dnes jsem aktualizovala kalendář volných termínů. Kdo ještě nebyl a rád by na sníh, máme na příští a přespříští týden ještě volná místa. Sněhu je...

Sněhové zpravodajství

06.03.2016 20:59
Aktuálně - prozatím jsme již týden na saních, trať je plně sjízdná. Na středu, čtvrtek a pátek jsou ještě volná místa. Emotikona smile
SEO webu sledují SEO nástroje.cz

Něco málo o psím spřežení...

Dnes si již hodně lidí vybaví pod slovem mushing spřežení tažných psů, které se žene po trati. Naprostá většina pak dodá, že ti psi jsou chlupaté hasky či malamuti.

Takže dejme si trochu základní lekce před jízdou, z čeho se to vlastně skládá to psí spřežení.......

Tedy máme zde psy. V zásadě lze zapřáhnout jakékoli trochu sportovně nadané plemeno - a pokud máte jednoho sportovního psa, klidně to s ním vyzkoušejte - ale nejvíce uvidíme v zápřahu psy tažné. Saňový pes je samozřejmě ten krásný sibiřský husky, malamut, samojed, grónský pes..., ale taky jsou to kříženci jako alascan huskies, eurohusky a pak také evropští saňoví psi. Tito psi pak určitou měrou vypadají jako ohaři - aby ne, ohaří krev jim totiž koluje v žilách stejně, jako krev severských psů, chrtů a dalších. Nejsou sice tak tepelně odolní, jako jejich čistokrevní severští kolegové, ale vynikají obrovskou chutí pracovat a klasický seveřan si s nimi v rychlosti moc nezadá. Problém nastává, když takto tvrdě pracující pes neumí odhadnout vlastní síly a užene sám sebe. Proto se při běhu tito psi musí kontrolovat daleko více, než klasičtí seveřani.

Pak je zde musher. Jezdec, který spřežení řídí ze saní, káry, či jiného vozidla pomocí hlasu. V dobách Zlaté horečky byl často používán bič, to je však naštěstí již pouze prach minulosti. Dnešní musher své spřežení hlasem navádí na správnou trať, a pouze hlasem spřežení povzbuzuje k vyššímu tempu.

Pokud psi mají reagovat na hlasové povely, musí se je nejdříve naučit. Mushera většinou poslouchají první dva psi, kterým říkáme leadři. Leadři vedou spřežení správným směrem. Stejně jako psi služební umí perfektně sedni, lehni, ke mě, aport - leadři spřežení musejí zvládat povely jako: vpřed, levá (haw), pravá (gee), stůj, zpět (otočení spřežení o 180°) atd. Leader je prostě nenahraditelný člen týmu, a když ho nemáte, jednoduše nikam nejedete.

Tím jsme se dostali k uspořádání spřežení. Už víme, že vepředu jsou leadři. Podíváme-li se úplně dozadu, najdeme tam psy zvané "zadáci" neboli "wheel dogs". Zadáci táhnou největší tíhu. Jsou to většinou psi většího vzrůstu schopni velmi tvrdé práce. Jsou i zadáci, kterým celý život nedojde, že ty psy před sebou prostě nedohoní (viz. náš Slávek...). Uprostřed spřežení jsou obecně psi týmoví. Ti, kteří běží hned za leadery se většinou učí povely pro budoucí pozici leadera.

Spřežení máme připravené, můžeme vyrazit. V zimě jedeme na saních nebo běžkách, na jaře a na podzim se jezdí na káře, koloběžce nebo na kole. Ultrasportovci mohou trať absolvovat po svých v disciplíně zvané canicross. Nasadíme psům postroje, připřáhneme je za tažné šňůry, a jedem...